Akcesoria gamingowe

Wiemy, jak dbać o fotel gamingowy, zobacz!

Nie da się ukryć, że fotel obrotowy gamingowy, dokładnie tak samo jak każdy inny mebel, wymaga konserwacji, pielęgnacji i czyszczenia. Warto szczegółowo wiedzieć, jak dbać o fotel gamingowy, aby jak najdłużej dobrze się prezentował i dawał komfort codziennego użytkowania. Jak wiadomo, nie jest to tani sprzęt, dlatego też właściwa pielęgnacja fotela gamingowego pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych, dodatkowych kosztów. Zastanawiasz się, jak czyścić fotel ze skóry naturalnej, ekoskóry oraz materiału? Chcesz wiedzieć, jakich preparatów użyć lub czego zdecydowanie unikać? Zapraszamy do lektury!

Krzesło obrotowe gamingowe – podstawowe czyszczenie

Warto zacząć od tego, że siedzenie gamingowe czyści się zdecydowanie dłużej niż jakikolwiek inny mebel. Ma na to wpływ wiele czynników, jednak najważniejszy to fakt, że sama konstrukcja fotela jest nieco bardziej skomplikowana. Spora ilość zakamarków, szczelin oraz wgłębień sprawia, że czas, który musisz poświęcić na jego pielęgnację, wydłuża się. Obojętnie, czy posiadasz krzesło obrotowe gamingowe ze skóry naturalnej, pokryty tkaniną, czy z ekoskóry – musisz rozpocząć czyszczenie od dokładnego usunięcia okruszków, kurzu i innych zanieczyszczeń właśnie ze szczelin. Nie należy pomijać tego kroku! Zdarza się, że różne paprochy czy drobinki, które podczas codziennego użytkowania zostawiasz na swoim fotelu gamingowym, są bardzo twarde. Brak ich usunięcia może spowodować, że na Twoim krześle powstaną różnego rodzaju przetarcia lub pęknięcia, przez co siedzisko może nie być już tak wygodne i estetyczne. Wszelkie okruszki tego typu można wyczyścić zwykłym odkurzaczem, najlepiej z dedykowaną do szczelin końcówką (powinna być na wyposażeniu nawet najprostszego odkurzacza). Nawet jeżeli końcówka nie jest wystarczająco wąska, by w pełni wejść w zagłębienia Twojego fotela obrotowego gamingowego, nie przejmuj się! Siła ssania powinna poradzić sobie z usunięciem paprochów. Jeżeli już dokładnie odkurzyłeś swój mebel, czas przystąpić do czyszczenia obić, ich konserwacji oraz pielęgnacji.

Jak dbać o fotel gamingowy z ekoskóry?

Fotele gamingowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Do dziś jednym z najpopularniejszych materiałów, wybieranych przez wielu graczy, jest ekoskóra. W naszym sklepie można znaleźć kilka foteli gamingowych tego typu np. Fotel gamingowy DAYTONA szary czy Fotel gamingowy AGURI szary. Pielęgnacja takiego fotela gamingowego w warunkach domowych może odbywać się na różne sposoby. Możesz wybrać letnią wodę z szarym mydłem lub jakimkolwiek innym mydłem o podstawowym składzie. Oczywiście możesz próbować wyczyścić fotel tylko samą wodą i ściereczką, jednak będzie to mało skuteczne, zwłaszcza przy większych zabrudzeniach. Co do ściereczki, to do ekoskóry najlepiej wykorzystywać niezbyt mocno wilgotną ściereczkę o gładkiej, delikatnej powierzchni. Dodatkowo dobrze mieć jedną ściereczkę dedykowaną właśnie do pielęgnacji siedzenia gamingowego.Po kilkukrotnym przetarciu całego fotela należy go starannie wytrzeć. Nie pozostawiaj nigdy wilgotnego krzesła. Do wytarcia możesz wybrać nową, suchą ściereczkę lub ręcznik papierowy. Zwłaszcza druga opcja sprawdzi się wyjątkowo dobrze, gdyż nie pozostawi na powierzchni fotela żadnych resztek.

Jeżeli domowy sposób nie jest dla Ciebie, to na rynku dostępne są specjalistyczne preparaty do pielęgnacji tego typu mebli. Zwróć tylko uwagę, aby były one na bazie wody oraz posiadały wymagane atesty do tego typu skór, gdyż bardziej agresywne preparaty mogą mieć negatywny wpływ na stan obicia. Profesjonalne produkty mają to do siebie, że oprócz pielęgnowania mebla, także go konserwują, dzięki czemu ekoskóra będzie przez długi czas wyglądała „jak nowa”. Jeżeli Twoje siedzenie gamingowe jest już bardzo sfatygowane, to wręcz mogą pięknie odświeżyć kolor i sprawić, że jeszcze dłużej Ci posłuży. Oczywiście coś za coś – specjalistyczny preparat jest zdecydowanie droższy niż ogólno czyszczące środki. To, na jaki sposób się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Zastanawiasz się, czego nie używać do pielęgnacji fotela gamingowego z ekoskóry? Na pewno wystrzegaj się wszelkich produktów z alkoholem, amoniakiem lub naftą w składzie. Zapomnij także o preparatach, których zadaniem jest nawoskowanie skóry. W przypadku ekoskóry użycie takich substancji jedynie szybciej doprowadzi do jej zniszczenia. Mogą wystąpić wówczas zesztywnienia i pęknięcia, które nie zostaną uznane na gwarancji. Nie należy też używać płynu do mycia naczyń oraz gorącej wody.

Właściwa pielęgnacja fotela gamingowego ze skóry naturalnej

Fotel obrotowy gamingowy wykonany ze skóry naturalnej to marzenie niejednego gracza. Nie ma się co dziwić, gdyż jego posiadanie to prawdziwy luksus. Idealnym przykładem w naszej ofercie będzie Fotel YUMISU 2053 Real Leather, który prezentuje się rewelacyjnie. Oczywiście oszałamiający wygląd idzie w parze z wysoką ceną. O siedzenie gamingowe ze skóry naturalnej trzeba wyjątkowo dbać, by jak najdłużej mogło pięknie się prezentować, a tapicerka zachowała swoje właściwości. Jeżeli chodzi o samo czyszczenie tego typu fotela, to tu również letnia woda ze zwykłym, szarym mydłem lub innym, delikatnym również będzie wystarczająca. Oczywiście jeżeli Twoje siedzenie jest jednak bardziej zabrudzone lub posiada większe plamy, to również warto sięgnąć w tym wypadku po profesjonalny preparat czyszczący.

W przypadku skóry naturalnej najważniejsza jest jednak konserwacja. Tu nie obejdzie się bez odpowiedniego preparatu do pielęgnacji tego typu materiału. Jego zadaniem jest wytworzenie swoistej warstwy ochronnej, dzięki której różnorodne pęknięcia, przetarcia czy nawet przebarwienia nie będą Twoim problemem. Fotele obrotowe gamingowe skórzane najczęściej wykonywane są ze skóry gładkiej i po produkt do tego rodzaju materiału należy sięgnąć. To dodatkowy koszt, a przecież wiadomo, że sama cena fotela ze skóry naturalnej jest już wysoka. Jednak przy właściwej pielęgnacji taki fotel będzie Ci służył latami i wciąż będzie oszałamiał swoim eleganckim, luksusowym wyglądem.

Pamiętaj, że jeżeli zainwestujesz w specjalistyczny preparat, to pomimo zapewnień producenta warto samemu również sprawdzić, czy jego użycie nie zniszczy Twojego krzesła obrotowego gamingowego. Najlepiej na początku nanieść malutką porcję produktu w najmniej widoczne miejsce. Dobrze też, aby był to taki punkt, który nie ma bezpośredniego kontaktu z Twoją skórą (dla przezorności!). Następnie odczekaj 24 godziny i sprawdź, czy materiał wygląda dobrze – jeżeli tak, możesz przystępować do czyszczenia całości.

Jak dbać o fotel gamingowy z materiału?

Krzesło obrotowe gamingowe z materiału wciąż jest jedną z chętniej wybieranych opcji. Nic dziwnego, gdyż są to solidne i dobre fotele. Doskonałą propozycją z naszej oferty jest np. Fotel YUMISU 2054 materiał lub Fotel gamingowy MAVERIC+ materiał. Oczywiście trzeba uważać, by nie poplamić tapicerki. Jej czyszczenie może być bardzo uporczywe, zwłaszcza jeżeli pobrudzisz ją długopisem, mazakiem czy np. tłustą substancją. Jeżeli Twój fotel obrotowy gamingowy jedynie się kurzy, to wystarczy szybkie, podstawowe czyszczenie, czyli odkurzenie i ewentualne usunięcie różnego rodzaju paprochów, włosów itp. przy pomocy rolki do usuwania sierści. Jeżeli jednak znajdują się na nim poważniejsze plamy, warto użyć specjalistycznego szamponu do tapicerki. Nie należy go jednak lać litrami i dokładnie wcierać w tapicerkę, a jedynie bardzo spokojnie i starannie przemyć całe obicie. Jeżeli zbyt mocno wetrzesz szampon, materiał się zniszczy, a jeżeli wcześniej użyjesz jeszcze zbyt dużej ilości odplamiacza, to także może się odbarwić. Pamiętaj, by odplamiacza używać tylko w wybranych miejscach. Zdarza się, że po zastosowaniu powyższych sposobów tapicerka Twojego siedzenia gamingowego nadal nie będzie tak czysta, jakbyś oczekiwał. W takim przypadku niezbędne będzie zamówienie usługi czyszczenia przez profesjonalną firmę. Na szczęście w obecnych czasach usługi te mogą być wykonane bezpośrednio w Twoim domu.

Pamiętaj, pielęgnacja fotela gamingowego, jego konserwacja oraz czyszczenie są niezwykle istotne – niezależnie od materiału, z jakiego jest wykonany. To, jak dbać o fotel gamingowy danego typu może być dla Ciebie dobrą wskazówką podczas poszukiwań tego idealnego. W naszej ofercie czekają na Ciebie fotele obrotowe gamingowe ze skóry naturalnej, z ekoskóry oraz pokryte materiałem – to, który wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Zapraszamy!

TOP
Twoje zakupy 0