Akcesoria gamingowe

Klawiatura gamingowa – jak wybrać ją dla siebie?

Niegdyś ogromną popularnością cieszyły się PSP, czyli PlayStation Portable oraz Nintendo DS, dzięki którym gracze mogli kontynuować rozgrywki z dowolnego miejsca na świecie. Jednak na przestrzeni lat świat gier przeszedł prawdziwą rewolucję, a dla wielu stał się również środowiskiem pozwalającym połączyć pracę zawodową z wieloletnim zainteresowaniem światem wirtualnym. Co za tym idzie, producenci coraz chętniej oferują sprzęt dla graczy, dzięki któremu w ułamku sekundy będą w stanie wykonać questa, tym samym zdobywając wysokie rankingi, a może nawet propozycje dołączenia do respektowanego klanu. Dynamiczna gra, szybka reakcja na ruchy przeciwnika, a przede wszystkim zwycięstwo nie byłyby możliwe bez dostosowanej do użytkownika klawiatury gamingowej. W poniższym artykule podpowiemy, co to jest klawiatura gamingowa, czym powinna wyróżniać się dobra klawiatura gamingowa, a także przedstawimy najpopularniejsze rodzaje klawiatur w środowisku graczy.

Co to jest klawiatura gamingowa?

Klawiatura gamingowaco to jest, dlaczego cieszy się stale rosnącą popularnością i czym różni się od tradycyjnego wyposażenia? Otóż klawiatura gamingowa do laptopa została wyposażona w dodatkowe funkcje, wobec których zarówno rozpoczynający swoją przygodę, jak i doświadczeni gracze nie są obojętni. Akcesoria dla gamerów – zarówno klawiatury, jak i myszy gamingowe, przede wszystkim charakteryzują się niezawodnością, działają niezwykle szybko, rejestrują każdy, nawet najdelikatniejszy ruch czy drgnięcie. Ponadto w porównaniu z tradycyjnym wyposażeniem komputerowym dobra klawiatura gamingowa wyróżnia się dość specyficzną budową, tym samym gwarantując niepodważalną wygodę użytkowania nawet podczas najbardziej wymagających questów. Nie można również zapomnieć o dodatkowych przyciskach oraz oświetleniu, które pozwolą na pełne wykorzystanie umiejętności gracza, a także stanowią dodatkowy walor dekoracyjny.

Jaką klawiaturę gamingową do laptopa wybrać?

Zainwestowałeś już w biurko gamingowe oraz profesjonalne słuchawki dla graczy? Dotychczas podczas rozgrywek polegałeś na tradycyjnym wyposażeniu? Zastanawiasz się, jaką klawiaturę gamingową wybrać? Poszukując tej jedynej, z pewnością zdążyłeś zauważyć, że w sprzedaży można znaleźć trzy podstawowe rodzaje klawiatur gamingowych:

  • klawiatury membranowe,
  • klawiatury mechaniczne,
  • klawiatury hybrydowe, czyli mechaniczno-membranowe.

Pierwsze z nich to standardowe modele klawiatur, które zazwyczaj można znaleźć w zestawie z komputerem. Pomimo że pracują bardzo cicho, nie są tak dokładne, jak klawiatury mechaniczne. Aby polecenie wykonane na akcesorium zostało odczytane, należy docisnąć klawisz do samego końca. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeśli chodzi o wspomniane klawiatury gamingowe, które, co prawda, wyróżniają się wysoką ceną oraz głośnymi klawiszami, równocześnie są znacznie bardziej czułe i są w stanie zareagować nawet na delikatnie drganie. Klawiatury mechaniczno-membranowe natomiast, jak sama nazwa wskazuje, są połączeniem zalet obu z wyżej wymienionych modeli.

Król jest tylko jeden, czyli jaka jest najpopularniejsza klawiatura gamingowa wśród graczy?

W rzeczywistości tyle opinii, ilu graczy. Nie da się ukryć, że zarówno klawiatura membranowa, jak i klawiatura gamingowa mechaniczna cieszą się dużą popularnością wśród graczy. Wszystko zależy od potrzeb oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Jeśli szukasz wyposażenia w atrakcyjnej cenie, które zarazem będzie bezprzewodowe oraz niskoprofilowe, to model membranowy z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. Jednak dla bardziej wymagających graczy proponujemy klawiaturę gamingową mechaniczną, a zarazem przewodową, która bezsprzecznie daje użytkownikowi większą kontrolę nad prowadzoną rozgrywką. Równocześnie pozwala na szybką reakcję za pomocą pożądanych sygnałów oraz odparcie ataku wroga, zbliżając do upragnionego sukcesu i wysokich rankingów.

Jaka jest najlepsza klawiatura gamingowa?

Biurka, słuchawki, fotele materiałowe oraz klawiatury są tworzone w taki sposób, aby gracze nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek nie tylko osiągnęli liczne sukcesy w świecie wirtualnym, ale także odczuwali komfort użytkowania. Mając to na uwadze, podpowiemy, jaka jest najlepsza klawiatura gamingowa na rynku, a dokładniej, jakie kryteria powinna spełniać. Przede wszystkim akcesorium powinno charakteryzować się wspomnianą niezawodnością, szybkością oraz czułością na reakcje. Niemniej równie istotnym atutem jest dodatkowe oświetlenie. W sprzedaży można znaleźć klawiatury gamingowe świecące tudzież podświetlane, a nawet klawiatury gamingowe RGB, które nadają indywidualny charakter stanowiska, zarazem wpływając na wygodę podczas nocnego grania. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dodatkowe przyciski umożliwiające regulację jasności ekranu, głośności, a nawet wykonanie szybkiego zrzutu ekranu bądź jego nagrania. Dla wielu istotnym atutem są także klawisze numeryczne. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem posiadania ich w zasięgu ręki, to klawiatura gamingowa bez części numerycznej powinna Ci w zupełności wystarczyć. Należy pamiętać, że w zależności od wybranego przez Ciebie modelu sprzęt będzie odznaczał się mniejszym bądź większym hałasem podczas użytkowania, a nawet może posiadać znacznie więcej funkcji. Dlatego przed bezpośrednim zakupem zdecydowanie warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją i postawić na wyposażenie, które w pełni odpowiada indywidualnym potrzebom.

TOP
Twoje zakupy 0