Akcesoria gamingowe

Kiedy warto wymienić swój zagłówek do fotela?

Wielu graczy skupia się na sprzęcie do gier, kupując coraz to nowsze modele myszek gamingowych, klawiatur czy monitorów, zapominając o swojej wygodzie podczas rozgrywki. Niestety, ale spędzone godziny przed komputerem na nieodpowiednim krześle, bez zagłówka, mogą przynieść nieprzyjemne skutki w postaci bólu pleców i karku. Wbrew pozorom zagłówek do fotela pełni ważną funkcję, ponieważ to on zapewnia prawidłową pozycję szyi podczas rozgrywki. Wielu graczy, od kiedy zainwestowało w zagłówek do fotela gamingowego, nie wyobraża sobie bez niego gry, ponieważ znacznie podnosi on ogólny komfort. W poniższym artykule omówimy istotę zagłówka do fotela oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Czemu służy zagłówek do fotela?

Wiele osób zastanawia się, czy zagłówek do fotela biurowego to obowiązkowy element, czy jedynie zbędny dodatek? Otóż najnowsze badania wskazują, że średnio w pozycji siedzącej spędzamy 13 godzin dziennie, zakładając 8-godzinną pracę siedzącą i odpoczynek po pracy, również w pozycji siedzącej. Taki tryb życia ma negatywny wpływ na nasz kręgosłup, układ kostno-stawowy oraz mięśniowy. W efekcie możemy odczuwać nieustanny ból pleców i karku, co w przyszłości może doprowadzić do poważnych problemów z kręgosłupem. W takiej sytuacji oprócz wprowadzenia do codziennej rutyny aktywności fizycznej polecamy także zadbać o prawidłową postawę zarówno w trakcie pracy, jak i podczas rozgrywek na komputerze w czasie wolnym. W tym momencie należy powrócić do tematu zagłówka do fotela, którego zadaniem jest odciążenie układu kostno-stawowego podczas wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej. Oczywiście na komfort podczas pracy lub gry mają wpływ także inne elementy fotela oraz postawa, w jakiej siedzimy, jednak ten aspekt omówimy w dalszej części artykułu.

Rodzaje zagłówków do fotela

Podczas zakupu fotela możemy mieć problem z wyborem rodzaju samego zagłówka. Różnią się one między sobą kształtem, wyprofilowaniem oraz wysokością. Tak naprawdę kluczowe jest dopasowanie zagłówka do naszego wzrostu, ale ważne jest także to, który zagłówek do fotela okaże się dla Ciebie po prostu najwygodniejszy. Należy pamiętać, że zagłówek, który będzie znajdował się w nieprawidłowym miejscu, czyli nie na karku, a np. na plecach lub potylicy, może przynieść więcej szkód niż korzyści. W ofercie naszego sklepu znajduje się poduszka PRO-GAMER SHADOW, która wyróżnia się miękkością i maksymalnym dopasowaniem do kształtu głowy. Doskonale sprawdzi się jako zagłówek do fotela gamingowego, zapewniając Ci komfortową rozgrywkę bez bólu pleców.

Na co zwrócić uwagę, kupując zagłówek?

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje zagłówków. Osoba dokonująca zakupu po raz pierwszy może mieć problem z wyborem tego odpowiedniego. Z tego względu przygotowaliśmy kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę, kupując zagłówek do fotela biurowego. Przede wszystkim jeśli z fotela będą korzystać osoby o różnym wzroście, kluczowa jest możliwość regulacji wysokości zagłówka. Tak jak wspominaliśmy, zagłówek znajdujący się między łopatkami nie ma najmniejszego sensu, a wręcz przeciwnie – może powodować jeszcze większy ból. Regulowana wysokość zagłówka pozwala na maksymalne dopasowanie, dzięki czemu będzie odciążał układ kostno-stawowy narażony na długotrwały ból podczas wielu godzin w pozycji siedzącej. Kolejnym, wartym uwagi aspektem jest wyprofilowanie zagłówka do fotela. Oznacza to tyle, że w zagłówku powinno znajdować się wgłębienie pozwalające na maksymalne dopasowanie go do kształtu głowy. Różnicę w komforcie między zagłówkiem wyprofilowanym a niewyprofilowanym czuć już po kilku godzinach pracy. Dodatkowo oprócz możliwości regulacji wysokości zagłówka warto sprawdzić, czy posiada on funkcję regulacji kąta nachylenia. Jest szczególnie przydatna, jeśli fotel będzie Ci służył zarówno do pracy, jak i do relaksu w czasie wolnym. Możliwość zmiany kąta nachylenia pozwala na 100% dopasowanie zagłówka do Twojego wzrostu oraz potrzeb, zapewniając maksymalny komfort.

Kiedy wymienić zagłówek do fotela?

Kolejne, nasuwające się pytanie brzmi: kiedy powinniśmy wymienić zagłówek? Przede wszystkim wówczas, gdy nie spełnia on naszych oczekiwań, czyli jest np. zbyt twardy, nie dopasowuje się do kształtu głowy, jest za nisko lub za wysoko czy też okazuje się niestabilny. Te cechy wykluczają komfortowe korzystanie z zagłówka do fotela biurowego, w efekcie czego możemy odczuwać bóle kręgosłupa lub szyi. Na zdrowiu nie warto oszczędzać, dlatego czasami lepiej wymienić niesprawdzony zagłówek na nowy, dopasowany do naszych potrzeb. Zagłówek do fotela warto także wymienić, jeśli jest on po prostu zużyty. Po latach użytkowania mechanizm podtrzymujący zagłówek wyrabia się, przez co przestaje być stabilny. Zagłówki-poduszki mocowane bezpośrednio do oparcia także ulegają zużyciu, stają się płaskie i niewygodne. Z czasem wyciera się także materiał, z jakiego jest wykonany zagłówek do fotela gamingowego, co nie wygląda zbyt estetycznie. W takich sytuacjach z pewnością warto wymienić zagłówek na nowy, aby zapewnić sobie komfort podczas pracy lub rozgrywek.

Montaż zagłówka

Zagłówek do foteli gamingowych w formie poduszki jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez graczy. Zazwyczaj fotele gamingowe są wyposażone w specjalną poduszkę, jednak z czasem się zużywa i trzeba ją wymienić na nową. Sama wymiana jest niezwykle prosta – zagłówek wyposażony jest w specjalne pasy, za pomocą których umieszcza się je w górnej części oparcia fotela. Taki sposób montażu daje nam dużą dowolność, dzięki czemu w każdej chwili możemy zdjąć lub założyć zagłówek, bez użycia specjalnych narzędzi.

Gdzie kupić zagłówek do fotela?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na zakup, pojawia się pytanie, gdzie kupić zagłówek do fotela gamingowego?Oczywiście w sklepach – zarówno stacjonarnych, jak i online – obie te formy mają swoje plusy. Udając się do konkretnego sklepu, możemy przede wszystkim przetestować wybrane zagłówki, sprawdzić, czy są wygodne oraz z jakiego materiału wykonane. Niestety stacjonarnie zazwyczaj mamy mniejszy wybór zagłówków, a ich ceny są wyższe, co daje przewagę zakupom online. Sklepy internetowe dokładnie opisują swoje produkty oraz wymieniają ich funkcje, dzięki czemu możemy wybrać ten, odpowiadający naszym oczekiwaniom. Atrakcyjne ceny oferujemy także w naszym e-sklepie, gdzie w kategorii akcesoria znajdziesz komfortowe zagłówki do foteli gamingowych i nie tylko.

Jak prawidłowo siedzieć przy biurku?

Oprócz samego zagłówka ważna jest także postawa przy biurku. Niezależnie od tego czy pracujesz, czy grasz w pozycji siedzącej, nieprawidłowa postawa przyniesie takie same skutki, czyli słabość i wiotkość mięśni, sztywność karku, zgarbienie pleców oraz ich ból. Siedzieć przy biurku powinniśmy w pozycji wyprostowanej, lekko odchylonej do tyłu, uda należy ustawić prostopadle do podłoża, a kolana poniżej linii bioder. Stopy natomiast powinny znajdować się na podłodze (warto rozważyć podstawkę na nogi), a samo krzesło najlepiej przysunąć do biurka, aby przedramiona były swobodnie oparte na blacie. Dzięki temu nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki nie odczujemy bólu pleców czy karku. Co z monitorem? Zalecana odległość monitora od oczu wynosi od 40, do 75 cm. Powinien być ustawiony na wprost oczu w taki sposób, aby jego górna część znajdowała się kilka centymetrów powyżej linii wzroku

Zagłówek do fotela – podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przekonał Cię co do istoty posiadania zagłówka w swoim fotelu. Gwarantujemy, że inwestycja w wygodny fotel gamingowy z pewnością się opłaci, ponieważ dzięki niemu unikniesz drętwienia i bólu ciała, co przy wielogodzinnych rozgrywkach jest niezwykle istotne. Podkreślamy jednak, jak ważne jest dobranie odpowiedniego zagłówka, który będzie dopasowany do Twojego wzrostu. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą akcesoriów gamingowych dostępnych w naszym sklepie oraz foteli gamingowych, które zadbają o komfort każdego gracza.

TOP
Twoje zakupy 0