Akcesoria gamingowe

Czym różni się biurko gamingowe od zwykłego?

Nie da się ukryć, że czasy, gdy gry komputerowe były tylko domeną chłopców w wieku szkolnym i nastoletnim, już nie wrócą. Z roku na rok e-sport cieszy się coraz większą popularnością, a rosnąca ilość graczy stawia spore wymagania przed producentami sprzętów gamingowych. Jednym z podstawowych elementów, bez których wygodna gra nie będzie możliwa, okazuje się gamingowe biurko. Jeżeli nie wiesz, co to jest biurko gamingowe i czym różni się od zwykłego tego typu mebla, to zdecydowanie powinieneś to nadrobić. Dowiedz się też, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz jakie cechy są niezbędne, by Twoje biurko do gamingu wzorowo spełniało swoją funkcję. Zapraszamy do lektury!

Co to jest biurko gamingowe?

Gamingowe biurko, jak sama nazwa wskazuje, to specjalistyczny mebel dedykowany graczom. Zostało zaprojektowane z myślą o jak największej wygodzie gry. Wszystko po to, by miłośnicy oraz pasjonaci gier komputerowych, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, mogli bezpiecznie i bez uszczerbku na własnym zdrowiu spędzać godziny przed komputerem. Co ważne, każdy element biurek komputerowych gamingowych został starannie przemyślany i opracowany w taki sposób, by jeszcze bardziej zoptymalizować codzienną pracę graczy przed komputerem. Oczywiście na rynku dostępnych jest mnóstwo biurek do gamingu i każdy użytkownik może je idealnie dopasować do swoich potrzeb, wielkości pomieszczenia i oczekiwanych wymiarów stanowiska komputerowego. Jedną z najważniejszych kwestii jest właściwa organizacja nie tylko miejsca pracy, ale także sprzętów wykorzystywanych w trakcie rozgrywek m.in. myszki, klawiatury, monitora czy słuchawek. Biurko komputerowe gamingowe ma być funkcjonalne, ergonomiczne i komfortowe.

Czym różni się biurko gamingowe od zwykłego?

Biurko komputerowe gamingowe od zwykłego tego typu mebla różni się przede wszystkim rozmiarem oraz pozostałymi elementami, które bardzo często wbudowane są bezpośrednio w mebel. Gamingowe biurko jest dużo większe niż tradycyjny mebel biurowy, gdyż na jego blacie często mieści się kilka monitorów i masa dodatkowego akcesorium. Biurka tego typu bardzo często nie posiadają też półek czy szuflad – jeżeli nie są wykorzystywane do pracy, to zwyczajnie takie rozwiązania są zbędne. Dodatkowo biurka komputerowe gamingowe mają odważny i dynamiczny design, przez co są po prostu atrakcyjne wizualnie. Nie od dziś wiadomo, że zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści lubią, gdy ich stanowisko do gry prezentuje się wystrzałowo. Czas dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru biurka do gamingu i jakie cechy biurka gamingowego mają największe znaczenie.

Najważniejsze cechy gamingowych biurek – na jaki model się zdecydować i na co zwrócić uwagę?

Biurka komputerowe gamingowe dostępne są w kilku rozmiarach. To, na który z nich się zdecydujesz, zależy w zasadzie wyłącznie od Twoich oczekiwań i potrzeb. Warto na wstępie powiedzieć, że w dedykowanym biurku komputerowym gamingowym poprowadzenie niezbędnych przewodów nie powinno sprawiać najmniejszych kłopotów. Ważne jest też zarządzanie przewodami, gdyż plątające się pod nogami listwy zasilające na pewno nie podniosą komfortu użytkowania. To jednak nie wszystkie cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego biurka do gamingu. Czas poznać pozostałe cechy!

Materiał ma znaczenie

Warto rozpocząć od jednej z najważniejszej kwestii, a mianowicie – od wyboru materiału, z którego będzie wykonane biurko komputerowe gamingowe. Na blat najlepsza będzie wysokiej klasy płyta wiórowa, która dodatkowo powinna być pokryta laminatem. Co do obrzeży, to bardzo dobrze sprawdzają się te, zabezpieczone tworzywem ABS o sporej grubości – 1,5 mm i większej. Pamiętaj, że na rynku dostępne są często blaty i obrzeża stworzone ze standardowej folii papierowej. Jest to rozwiązanie zaczerpnięte z klasycznych regałów i półek, jednak w przypadku biurek do gamingu zdecydowanie się ono nie sprawdzi. Ważne także, by materiał był łatwy w utrzymaniu w czystości oraz późniejszej pielęgnacji. To istotne, jeśli chcesz, aby już po kilku miesiącach użytkowania nie wyglądał mało atrakcyjnie. Jeżeli zależy Ci na oszczędności, dobrze też wybrać taki materiał, do którego konserwacji nie będą wymagane specjalistyczne preparaty.

Grubość blatu

Oczywiście istotny jest nie tylko rodzaj materiału, z jakiego wykonane będzie gamingowe biurko, ale także wysokość, grubość i odporność blatu. Na początek warto wiedzieć, że solidne biurko komputerowe gamingowe powinno posiadać blat o grubości ok. 22 mm. Dlaczego właśnie taki parametr? Cieńsze blaty nie zapewniają optymalnej wytrzymałości, a użytkowanie ich będzie mało komfortowe. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wybrać grubszego blatu np. 30 mm. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że grubszy blat nie zapewni dużo lepszej stabilności, a jego zastosowanie na pewno będzie miało wpływ na to, że całe biurko do gamingu będzie cięższe i oczywiście droższe. Z kolei wysokość blatu powinna być zależna od indywidualnych preferencji oraz Twojego wzrostu. Nie ma nic gorszego niż biurko źle dopasowane do jego użytkownika.

Budżet

Wiesz już, jakie podstawowe cechy powinien posiadać mebel idealny do Twojego stanowiska gamingowego. Nie da się ukryć, że na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnych cenach. To dlatego jednym z ważniejszych elementów podczas wyboru biurka do gamingu jest Twój zakładany budżet. Oczywiście często wzrost ceny idzie w parze z większą grubością blatu, wykorzystania lepszej jakości materiałów lub zastosowanymi funkcjonalnościami, jednak nie zawsze. Na szczęście wciąż bez trudu można znaleźć idealne gamingowe biurko w rozsądnej cenie, gdyż wybór modeli w każdej półce cenowej jest ogromny. Na pewno na początku należy określić dokładny budżet, dzięki czemu zawęzi się lista dostępnych biurek komputerowych gamingowych oraz będziesz mógł podjąć bardziej świadomą decyzję. Pamiętaj jednak, żeby cena nie była jedynym wyznacznikiem, gdyż bardzo ważne są także: stosunek ceny do jakości wykonania, funkcjonalności, możliwości pomieszczenia wszelkich, niezbędnych akcesoriów, jak komputer, monitor, klawiatura, głośniki itp., a przede przede wszystkim ergonomia danego mebla.

Dodatki i różnorodne akcesoria

Dziś biurko komputerowe gamingowe to nie tylko mebel służący do pomieszczenia niezbędnych elementów do grania, ale także stanowisko zawierające różne, dodatkowe elementy. Warto tu wymienić m.in. podstawkę pod monitor, uchwyt na kubek czy dedykowany wieszak na słuchawki. Ciekawym rozwiązaniem jest także oświetlenie LED, które również można spotkać w modelach gamingowych biurek. To detal wzbogacający efekt wizualny całej aranżacji. Kto powiedział, że miejsce do gry nie może być po prostu ładne?

Sposób wykorzystania

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Twoje biurko komputerowe gamingowe ma być wykorzystywane wyłącznie do gry, czy również do codziennej pracy lub nauki. Jeżeli będziesz przy nim spędzał czas tylko na rozrywkach, to dość tanie biurko do gamingu z właściwie dopasowanym blatem będzie w zupełności wystarczające. Jeśli natomiast będziesz również przy nim pracował, dobrze, aby było wyposażone np. w dodatkowe szuflady czy półki. Pamiętaj, że do stworzenia stanowiska do gry i/lub do pracy będziesz potrzebował także dodatkowych mebli, jak np. fotel gamingowy. Dobrze, by całość wyglądała spójnie, dlatego warto wybierać produkty z całych kolekcji.

Możliwości dostrojenia do własnych preferencji

Jak już wspomnieliśmy, ergonomia jest bardzo istotną kwestią. Pamiętaj, że niewłaściwie wybrane biurko gamingowe może skutkować problemami zdrowotnymi, wadami postawy i zwyczajnie złym samopoczuciem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli biurek do gamingu i wśród nich warto szczególnie wyróżnić te, które pozwalają regulować i swobodnie ustawiać wysokość blatu w zależności od potrzeb. Możliwość dopasowania mebla do własnych preferencji to jedna z tych cech biurek komputerowych gamingowych, za którą rzeczywiście warto dopłacić, gdy masz taką możliwość. To niesamowicie podnosi komfort codziennego użytkowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodszych graczy, którzy jednak wciąż rosną i mogłoby się zdarzyć, że ich gamingowe biurko powinno być wymieniane co pewien czas. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jeżeli natomiast Twój budżet jest dość ograniczony i wzrost użytkownika biurka nie będzie się już zmieniał, to biurko komputerowe gamingowe o stałej wysokości blatu będzie jak najbardziej w porządku.

Biurko gamingowe jako ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie

Zdarza się, że przy biurku do gamingu spędzasz kilkanaście godzin dziennie i dlatego powinno być ono jak najbardziej ergonomiczne i funkcjonalne. Komfortowa, a przede wszystkim prawidłowa postawa ciała jest obowiązkowa przy tak długim spędzaniu czasu na grze lub przy pracy. Twoje przedramiona i nadgarstki potrzebują wygodnego oparcia. Twój starannie wybierany sprzęt do gry potrzebuje zaś odpowiedniej ilości miejsca, aby w pełni wykorzystać potencjał sprzętu oraz całego wyposażenia. W naszej ofercie znajdziesz najlepszej jakości modele, które doskonale spełnią wszystkie, powyższe cechy. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. Biurko Gamingowe D1000, którego rozsądna cena oraz możliwość idealnego dopasowania się do wielogodzinnej pozycji siedzącej użytkownika sprawia, że jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli. Biurko gamingowe D4000 LED to z kolei świetnie rozwiązanie dla osób, które nie tylko szukają użytecznego mebla, ale również takiego, które robi niemałe wrażenie. Jeżeli z kolei zależy Ci nie tylko na idealnej przestrzeni do gry, ale i do pracy oraz lubisz mieć dużo miejsca, to powinieneś zainteresować się Biurkiem gamingowym D6000 XXL 160cm. Jest to aż 160 x 66 cm blatu, na którym ustawisz niezbędny sprzęt w dowolnej konfiguracji.

Czas na podsumowanie. Już wiesz, czym się różni biurko gamingowe od zwykłego i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru. W naszej ofercie czekają na Ciebie rewelacyjnie biurka komputerowe gamingowe – to, na które się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Zapraszamy!

TOP
Twoje zakupy 0