Akcesoria gamingowe

Jaki fotel gamingowy? Skórzany czy materiałowy?

Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że podczas wielogodzinnych rozgrywek najważniejsza jest wygoda. Nie ma nic gorszego niż odrętwienie, które odczuwamy w momencie wstania z fotela. Nic dziwnego, że fotele gamingowe tak szybko zdobyły rynek. W końcu to one zapewniają właściwe podparcie pleców, komfort w trakcie gry, a przy okazji ich design pięknie dopełnia całe stanowisko. Dziś dowiesz się, dlaczego warto kupić fotel gamingowy, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru, na jaki materiał się zdecydować oraz jakie ma to właściwie znaczenie. Zapraszamy do lektury.

Fotel gamingowy – czy warto kupić?

Nie da się ukryć, że rozpiętość cen foteli gamingowych jest ogromna, przez co wielu graczy zastanawia się, czy w ogóle jest im taki fotel potrzebny. O dziwo takich pytań nie zadają sobie gracze zawodowi, co powinno dać do myślenia nawet amatorom. W końcu zdrowie ma się jedno. Trzeba pamiętać, że odpowiednia ergonomia niemal w 100% eliminuje ewentualny ból stawów, kręgosłupa, pleców i odcinka lędźwiowego, a przy okazji korzystnie wpływa na samopoczucie. Już nie będziesz musiał przejmować się deprymującym zesztywnieniem mięśni. Co więcej, przy komputerze prawdopodobnie spędzasz czasem nawet kilkanaście godzin dziennie (zwłaszcza jeżeli np. wykorzystujesz go także do pracy), więc inwestycja w naprawdę dobry fotel będzie mądrą decyzją. Do najważniejszych zalet foteli gamingowych, oprócz ergonomicznej konstrukcji, która już została wymieniona, należy także szeroki wybór dostępnych materiałów (do czego jeszcze wrócimy), mnogość przydatnych, dodatkowych funkcji, jak np. regulacja oparcia czy dodatkowe poduszki oraz bogata oferta kolorystyczna, byś mógł dopasować fotel do stylu Twojego stanowiska.

Fotele gamingowe – na co zwrócić uwagę?

Na początku jakiegokolwiek zakupu warto rozeznać się na rynku. To bardzo ważne, byś wiedział, jakie funkcje może posiadać Twój fotel gamingowy, gdyż być może dostępne w różnych sklepach modele oferują rozwiązania, które nawet nie przyszłyby Ci do głowy, a zdecydowanie podniosłyby Twój codzienny komfort. Nie da się nie zauważyć, że rosnąca popularność foteli gamingowych sprawia, że producenci wpadają na coraz to bardziej odważne pomysły, dlatego tak ważne jest właściwe rozeznanie. Od razu warto też podkreślić, że na zdrowiu i wygodzie nie warto oszczędzać. We właściwym fotelu gamingowym dosłownie się zatopisz, a wszystkie jego elementy: oparcie, zagłówek, podłokietniki, dopasują się do Twojej naturalnej, prawidłowo przyjmowanej pozycji. To dlatego istotne jest, byś miał pełną kontrolę nad dostosowaniem tych elementów względem swoich potrzeb. Badania wykazały, że dzięki właściwej postawie problemy ze stawami w przyszłości praktycznie nie występują.

Ważna jest także stabilność. Najlepiej będą sprawdzać się fotele gamingowe z tkaniny, ze skóry lub z innego materiału, wyposażone w minimum pięć kółek. Dlaczego akurat pięć? Ta liczba zapewni Ci równowagę nawet przy najbardziej emocjonującej rozgrywce. Co więcej, praktycznie wyeliminowany zostanie w ten sposób problem chwiania się fotela, a dodatkowo ruch po podłodze będzie niezwykle płynny, choć tę cechę są w stanie jeszcze lepiej uregulować specjalne podkładki pod fotele. Na końcu warto także sprawdzić maksymalne obciążenie siedziska, aby dopasować je do własnej wagi. W przypadku wysokich graczy należy sprawdzić, czy wybrany fotel gamingowy ma duży zapas na regulowanym oparciu lub wyposażony został w specjalne oparcie dla wysokich użytkowników. Wiesz już, dlaczego powinieneś kupić fotel gamingowy i na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań. Czas przejść do najważniejszej kwestii, a mianowicie – rodzaju materiału.

Fotel gamingowy – skóra czy tkanina?

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór obić o różnorodnych designach i kolorach. Pamiętaj jednak, że najważniejszy jest materiał i nie warto przedkładać wyglądu nad funkcjonalność. Wymienić można zasadniczo trzy rodzaje tkanin wykorzystywanych do wykonania obicia foteli gamingowych.

Skóra naturalna

Na początek pod lupę weźmiemy skórzane fotele gamingowe. Skóra naturalna jest bez dwóch zdań najbardziej prestiżowym materiałem, co ma najczęściej odbicie również w cenie takiego fotela. Materiał ten jest dużo trwalszy niż jakiekolwiek tworzywo sztuczne, co jest bez wątpienia jego ogromną zaletą. Dodatkowo bardzo dobrze przepuszcza powietrze, zapewnia niesamowity komfort użytkowania, choć ten z kolei w dużej mierze zależny jest od samej jakości skóry oraz przeszyć. Przyjęło się, że fotele gamingowe ze skóry w trakcie upałów nie są zbyt wygodne, ale nie jest to do końca prawda. Duże znaczenie ma tu konstrukcja konkretnego modelu. Na pewno taki fotel będzie prezentował się bardzo elegancko i ekskluzywnie, a jego design będzie dużo ładniejszy niż foteli materiałowych. Aby jednak skórzany fotel nie stracił swego blasku, należy o niego odpowiednio dbać – najlepiej sprawdzą się dedykowane preparaty. Fotele ze skóry naturalnej to spory wydatek, jednak jest to inwestycja na wiele lat. Świetnym przykładem będzie Fotel YUMISU 2053 Real Leather. Oprócz wykończeń z naturalnej skóry znajdziesz tu welurowe poduszki z wypełnieniem oraz podłokietniki 4D.

Skóra ekologiczna

Drugim materiałem, któremu się przyjrzymy, jest skóra ekologiczna, nazywana także ekoskórą. Dziś po ten rodzaj tworzywa sięgają nawet najbardziej prestiżowe marki. To bowiem jeden z najczęściej używanych do produkcji foteli gamingowych materiałów i jeden z najpopularniejszych wśród graczy. Skóra ekologiczna jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości i nie wpływa zbyt mocno na zwiększenie ceny całego fotela. Do jej minusów na pewno zaliczyć trzeba wysoką podatność na przetarcia i pęknięcia, choć tu także duże znaczenie ma jakość wykorzystanej ekoskóry, gdyż, jak wiadomo – materiał materiałowi nierówny. Na jego klasę wpływa m.in. sposób nałożenia oraz zastosowane przeszycia. Na pewno fotele gamingowe ze skóry ekologicznej nie oferują takiej trwałości, jak ze skóry naturalnej, ale istotna jest różnica w cenie foteli z wykorzystaniem obu tych materiałów. Dobrymi reprezentantami tej grupy będą: Fotel gamingowy MAVERIC 2.0 szary oraz Fotel gamingowy DAYTONA szary.

Tkanina

Ostatnim materiałem, na którym się skupimy, będzie tkanina. Wielką zaletą foteli gamingowych z tkaniny (najczęściej to materiał tapicerski) jest ich stosunkowo niska cena. Do atutów należy także dobra wytrzymałość na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Niestety fotele materiałowe mają też to do siebie, że są dużo trudniejsze w czyszczeniu niż skórzane fotele gamingowe (czy to ze skóry naturalnej, czy z ekoskóry), a wiele zabrudzeń np. tłustych czy lepkich, jest praktycznie nie do usunięcia. Dodatkowo fotele gamingowe z tkaniny mogą także być dość nieprzyjemne w użytkowaniu w ciepłe dni, gdyż ich wentylacja nie jest najlepsza. Z racji, że jest to niedroga propozycja, znajduje duże zainteresowanie graczy z niewielkim budżetem. Bardzo dobrą propozycją w tej kategorii będzie Fotel gamingowy MAVERIC+ materiał.

Fotele gamingowe – tkanina czy skóra?

Wiesz już, jakie materiały wykorzystywane są do produkcji foteli dla graczy, jednak pewnie nadal zadajesz sobie to pytanie: fotel gamingowyskóra czy tkanina? Czas na podsumowanie.

Jeżeli nie jesteś ograniczony żadnym budżetem lub nie boisz się wydać większej sumy pieniędzy, to zdecydowanie powinieneś wybrać fotel wykonany ze skóry naturalnej. Przy odpowiedniej pielęgnacji będzie Ci służył przez wiele lat bez żadnego uszczerbku na wyglądzie, a dodatkowo będzie gwarantował Ci naprawdę wysoki komfort użytkowania. Fotele gamingowe z wysokiej jakości skóry ekologicznej, jak te, oferowane w naszym sklepie, to także bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli Ci na pełne wygody, wielogodzinne rozgrywki. Fotele gamingowe, do obszycia których posłużyła tkanina, to solidny, budżetowy wybór. Jeżeli nie jesteś zawodowym graczem, a na grach nie spędzasz całych dni, to na pewno będziesz z niego zadowolony.

Jak widzisz, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który fotel gamingowyskóra czy tkanina, będzie najlepszy. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Wybierz już dziś swój idealny fotel gamingowy z naszej oferty. Ciesz się niesamowitym komfortem oraz zadbaj o swoje zdrowie! Zapraszamy.

TOP
Twoje zakupy 0